Dostępne materiały można znaleźć m. in. na powstałych w tym celu stronach: www.chrzest966.pl i na www.swietochrztu.pl .
„Lecz On się obarczył naszym cierpieniem, On dźwigał nasze boleści”
/Iz 53, 4/
Grób Pański nawiązuje do epidemii, którą przeżywamy. Flagi są symbolem solidarności z cierpiącym światem i znakiem, że Chrystus umarł za wszystkich ludzi, niezależnie od ich pochodzenia, języka, światopoglądu i wyznania. Jest m.in. flaga Chin – miejsca gdzie zaczęła się epidemia, flagi Włoch i Hiszpanii – państw w Europie, w których zanotowano najwięcej przypadków śmiertelnych.
W tym roku figura Chrystusa została położona bezpośrednio na ołtarzu, który jest ku czci św. Rocha. Widział on Chrystusa w cierpiących i umierających, idąc im z pomocą, w czasach kiedy w Europie panowała epidemia dżumy. Jest on także symbolem wszystkich tych, którzy dzisiaj narażają swoje zdrowie i życie, niosąc pomoc osobom chorym.
Kwiaty ustawione powyżej figury Chrystusa są w tonacji smutnej. Wyrażają one solidarność z osobami, które zmarły na skutek epidemii. Są symbolem śmierci i żałoby.
Biały materiał i ustawione na nim liczne tulipany są symbolem życia i nadziei. Nadziei na życie wieczne i nadziei na to, że dla nas osób wierzących nie ma sytuacji bez wyjścia.
Prośmy Pana, aby z Jego śmierci na nowo wytrysnęło źródło nadziei, szczególnie dla tych, którzy w tym czasie poddają się zwątpieniu.