Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Parafia pw. św. Rocha, Bazylika Mniejsza, pomnik historii - Białystok

  • Home
  • Aktualności
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Adwentu 17.12.2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu 17.12.2023r.

1. Dziś III-cia Niedziela Adwentu zw. Gaudete. Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. 86. rocznica urodzin Papieża Franciszka. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, a po 12.00 ucz. kl. III SP i ich rodziców z poświęceniem medalików.

2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Trwać będą jeszcze w poniedziałek i wtorek. Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30, 8.00, 11.00, 16.00 - dzieciom i młodzieży i o godz. 18.00. Zapraszamy całą parafię do modlitwy nawzajem za siebie i do pobożnego, godnego i owocnego ich przeżycia. Odbywajmy spowiedź, aby w stanie łaski przeżywać Boże Narodzenie. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.

 

3. W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w publicznej modlitwie za rodziny i małżeństwa.

4. Wczoraj zakończyło się w naszej parafii nawiedzenie Matki Bożej w obrazie "Solidarności", relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki Męczennika i miniatury krzyża nowohuckiego. Dziękujemy Bogu za ten czas, a parafianom za gorliwy udział i prosimy o błogosławione owoce nawiedzenia.

5. Przyszła niedziela (24.XII), IV-ta Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Przypominamy, że Wieczerza Wigilijna w rodzinie katolickiej ma charakter religijny. Kościół proponuje, aby miała ona następujący przebieg: rodzina odświętnie ubrana i przygotowana duchowo (poprzez rekolekcje adwentowe i spowiedź) gromadzi się przy stole wigilijnym na którym są: siano, biały obrus, świeca CARITAS, Pismo Św., opłatki, 12 potraw postnych. Przy stole jedno miejsce więcej – wolne, które nam przypomina, że chrześcijanin czynną miłością ogarnia wszystkich ludzi, każdemu śpieszy z pomocą. Zaprośmy ludzi samotnych. Gasimy światło. Prowadzący wieczerzę zapala świecę ze słowami „ Światło Chrystusa”. Odpowiadamy: „Bogu niech będą dzięki”. Śpiew kolędy: „Bóg się rodzi”. Zapalamy światło i odczytujemy Ewangelię wg Św. Łukasza 2,1–20. Prowadzący tłumaczy sens łamania się opłatkiem. Jednym opłatkiem łamiemy się ze wszystkimi. Trzymając cząstki opłatka odmawiamy Ojcze Nasz, a następnie łamiemy się opłatkiem nawzajem składając sobie życzenia. Spożywamy wieczerzę – nie używa się alkoholu. Śpiew kolęd. Spotykamy św. Mikołaja. Udajemy się na Pasterkę na godz. 24.00. O godz. 23.30 śpiewać będziemy kolędy. Zapraszamy. Taca z Pasterki - na Fundusz Obrony Życia.

5. Poświęcone opłatki można nabywać w sali nr 2 pod chórem oraz sianko na stół wigilijny. Hojniejsze ofiary składamy na potrzeby kościoła - trwające prace remontowe. Można nabyć także świece Caritas.

6. Pod chórem świąteczny numer "Dróg Miłosierdzia" i prasa misyjna. Zachęcamy

7. UWAGA!  Pomieszczenia pod wałami są do wynajęcia. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych. Wieczny odpoczynek ……

O Parafii i kościele

Parafia pw. Św. Rocha

Parafia liczy ok. 9.000 wiernych. Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku – rzymskokatolicka parafia położona w centrum Białegostoku, należącym do metropolii białostockiej.
Parafia została erygowana w dniu 20 maja 1925 r. przez biskupa diecezji wileńskiej Jerzego Matulewicza.

Kościół pw. Św. Rocha

Kościół pw. Św. Rocha jest jednym z najciekawszych polskich kościołów XX wieku, a znawcy coraz częściej zwracają uwagę, iż pod względem architektury jest jedną z bardziej oryginalnych budowli pierwszej połowy XX stulecia na świecie.
Wnętrze kościoła odnowiono w 1990 r., później odremontowano wieżę.

Generalny remont jest prowadzony od roku 2008,
w większości ze środków własnych parafii.

KONTAKT

Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku

ul. Ks. A. Abramowicza 1, 15-872 Białystok

e-mail:
swroch@bialystok.opoka.org.pl


Telefon: 85-652-10-58

Telefon do parafii:
510-993-841

---------------------------------------

Bankowe konto parafialne:
"Hojnego dawcę miłuje Bóg".
Bank PEKAO S.A. I O/Białystok
37124011541111000021494947

Kancelaria duszpasterska i metryczna czynna:
poniedz. - piątek - w godz. 900 - 1000 oraz 1600-1745
sobota - w godz. 900 - 1000
W niedzielę i święta kancelaria nieczynna

Polityka Prywatności COOKIES (LINK)