OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna - 18.05.2025r.
1. Dziś Główna Uroczystość Jubileuszu 100-lecia naszej parafii. O 13.00 Dziękczynna Msza św., której przewodniczyć będzie JE Ks. Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Inne Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 19.00 Jubileuszowe Uwielbienie i Dziękczynienie Bogu i Ludziom prowadzone przez scholę „Tron Baranka” Zapraszamy wspólnoty, wszystkich parafian i gości. Partnerem strategicznym Uroczystości jest: Województwo Podlaskie.
2. Uroczystość będzie transmitowana na kanale Archibial Media na You Tube. Link do transmisji jest umieszczony na stronie internetowej oraz Facebooku parafii. Transmisja jest dla tych, którzy nie mogą być w kościele z racji na różne niepełnosprawności oraz wszystkim mieszkającym poza Białymstokiem i w świecie.
3. W sali nr 2 pod chórem można nabyć pamiątki Jubileuszowe (koszulki z nadrukiem i długopisy). Zachęcamy.
4. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
- NMP Wspomożycielki Wiernych (24.05 sob.). Jest to Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. O godz. 18.00 Bierzmowanie.
5. Spowiedź kandydatów, świadków, chrzestnych i najbliższej rodziny o godz. 9.00
6. W przyszłą niedzielę (25.05) na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy ucz. kl. VIII, którzy w przyszłym roku przyjmą Sakrament Bierzmowania. Taca na AWSD w Białymstoku
7. Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium w Świętej Wodzie 24 maja (sobota). Wyjście z Archikatedry o godz. 14.00.
8. Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na wykład "Święty Tomasz: O radowaniu się Trójjedynym Bogiem". 21 maja, do Archikatedry na Eucharystię o godz. 18.00, a o godz. 19.00 wykład. Szczegóły na Facebooku "Szkoła Wiary Białystok" i na plakacie.
9. Kino Ton zaprasza na premierę spektaklu muzycznego dla dzieci „Karolcia i sekret Leśnej Doliny”, 1 czerwca, o godz. 12.00 i 15.00. Spektakl opowiada o miłości i trosce o najbliższych, odwadze do sprzeciwiania się złu, oraz mądrości wobec przyrody i szacunku do życia. Bilety na kinoton.com.pl oraz w Księgarni św. Kazimierza (budynek kina).
10. Pod chórem do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy.
11. W ub. tyg. do wieczności odeszły: +Teresa Puszkiewicz, Bożenna Gajek. Wieczny odpoczynek …………..