Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Parafia pw. św. Rocha, Bazylika Mniejsza, pomnik historii - Białystok

  • Home
  • Aktualności
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła 11.02.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła 11.02.2024r.

1. Dziś XXXII. Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych (o ile to możliwe) na Mszę Św. o godz. 10.30. Prosimy o pomoc starszym, słabym i chorym w dotarciu do Kościoła. Taca na fundusz femontowo-budowlany Archidiecezji. Rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: "Trzeźwość Polską Racją Stanu. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie ucz. kl. II SP i ich rodziców oraz zostaną spalone palmy z ubiegłych lat na popiół na środę popielcową. Prosimy je przynieść. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają:

  • Środa Popielcowa (14.02). rozpoczyna Wielki Post i czas Komunii Św. Wielkanocnej. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na każdej Mszy Św.: o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. O godz. 17.30 Gorzkie Żale .Od Środy Popielcowej do I –szej Niedzieli Wielkiego Postu, dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota). Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki roku od lat 14 do końca życia. Wg. przepisów KPK, post ilościowy – obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku. W czasie Wielkiego Postu należy powstrzymać się od zabaw tanecznych. W Kościele Powszechnym dniami i okresami pokutnymi są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu.

Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale (na przemian) dzieciom szkolnym we wtorki o godz.17.15. Parafialna i wszystkich wspólnot w piątki o godz. 17.00. Gorzkie Żale we środy i niedziele o godz.17.30. Zbiórka do puszek na Ukrainę.

3. Na ołtarzu MB Różańcowej będą wystawione skarbonki Wielkopostne. Nie przechodźmy obojętnie. Jest to czas miłosierdzia

4. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne przygotowujących się do bierzmowania. Początek Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej. Taca na AWSD w Białymstoku

5. Prosimy: "Podaruj 1,5% swego podatku na rzecz naszego kościoła- bazyliki mniejszej i pomnika historii. Nr KRS: 0000362057 Stowarzyszenia SOS dla Kościoła Św. Rocha znajduje się na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i ulotkach na stolikach za ławkami. Oferujemy pomoc w rozliczeniu PIT. Otrzymane PIT-y można składać u ks. Proboszcza w zakrystii z podanym osobistym numerem telefonu.

6. Pod chórem "Drogi Miłosierdzia" i prasa misyjna. Zachęcamy

7. Katechezy dorosłych przygotowujących się do Bierzmowania i małżeństwa 16 lutego o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a).

8. Pozostałe wydarzenia Diecezjalne na tablicy ogłoszeń

9. Bóg zapłać za życzliwe przyjmowanie kapłanów po kolędzie w ubiegłym tygodniu i za ofiary na kościół.

                                     

                                12.02     PONIEDZIAŁEK   ostatni dzień oficjalnej kolędy

                                           ul. Włókiennicza 17, 21, 25

10. Wszyscy, którzy dotychczas nie mogli przyjąć kapłana w określonych terminach i z nowych bloków, prosimy o zgłaszanie się dziś do zakrystii, a wówczas zostaną ustalone terminy wizyty duszpasterskiej do 13 lutego włącznie

11. W ub. tygodniu do wieczności odeszli: +Władysław Tadeusz Sajur, Maria Jastrzębska, Barbara Tokarewicz, Tadeusz Szyszko. Wieczny odpoczynek ……

 

                                     OGŁOSZENIA Z WYDARZEŃ DIECEZJALNYCH na VI Niedzielę Zwykłą

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne do Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 16-17-18 lutego. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 16 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia.

2. We czwartek 15 lutego przypada 49 rocznica śmierci bł. Michała Sopoćki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego:

o godz. 15.00 Msza św. z Koronką w intencjach polecanych za wstawiennictwem bł. Michała - pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka

o godz. 18.00 Msza św. z intencją o kanonizację bł. Michała – pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki.

3. W ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Krucjata Wyzwolenia Człowieka we współpracy z Białostocką OHP zaprasza na następujące wydarzenia: 15 lutego konferencja w Urzędzie Wojewódzkim oraz Msza św. o godz. 18.00 w intencji trzeźwości pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka w par. pw. św. Maksymiliana w Białymstoku, w piątek 16 lutego Droga Krzyżowa a dzień później na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - bieg rodzinny. Wszystkie szczegóły na plakatach oraz w Internecie.

4. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 13 lutego o godz. 18:00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja na temat: "Puste stągwie-piękno codzienności" oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza na katechezy osoby dorosłe, chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz narzeczonych, którzy w szkole średniej nie uczestniczyli w lekcjach religii. Katechezy rozpoczną się 16 lutego o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a).

6. W PARAFIACH BIAŁOSTOCKICH:

W imieniu Dyrekcji Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Św. Rodziny proszę Księdza Proboszcza o umieszczenie w ogłoszeniach parafialnych krótkiej informacji o dniach otwartych.

Proponowana treść ogłoszenia:

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza na „dni otwarte” 15 i 29 lutego. Szczegóły na plakatach.

O Parafii i kościele

Parafia pw. Św. Rocha

Parafia liczy ok. 9.000 wiernych. Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku – rzymskokatolicka parafia położona w centrum Białegostoku, należącym do metropolii białostockiej.
Parafia została erygowana w dniu 20 maja 1925 r. przez biskupa diecezji wileńskiej Jerzego Matulewicza.

Kościół pw. Św. Rocha

Kościół pw. Św. Rocha jest jednym z najciekawszych polskich kościołów XX wieku, a znawcy coraz częściej zwracają uwagę, iż pod względem architektury jest jedną z bardziej oryginalnych budowli pierwszej połowy XX stulecia na świecie.
Wnętrze kościoła odnowiono w 1990 r., później odremontowano wieżę.

Generalny remont jest prowadzony od roku 2008,
w większości ze środków własnych parafii.

KONTAKT

Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku

ul. Ks. A. Abramowicza 1, 15-872 Białystok

e-mail:
swroch@bialystok.opoka.org.pl


Telefon: 85-652-10-58

Telefon do parafii:
510-993-841

---------------------------------------

Bankowe konto parafialne:
"Hojnego dawcę miłuje Bóg".
Bank PEKAO S.A. I O/Białystok
37124011541111000021494947

Kancelaria duszpasterska i metryczna czynna:
poniedz. - piątek - w godz. 900 - 1000 oraz 1600-1745
sobota - w godz. 900 - 1000
W niedzielę i święta kancelaria nieczynna

Polityka Prywatności COOKIES (LINK)