OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła 21.09.2025r.
1. Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz Dzień Służby Celnej.
2. Dziś spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. Początek Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w auli JPII. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne ucz. kl. III SP i ich rodziców. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. W nadchodzącym tygodniu przypadają:
- św. Ojca Pio z Pietrelciny (23.09 wt.)
- św. Wincentego á Paulo (27.09 sob.)
4. W przyszłą niedzielę 28 września Msza Święta w intencji Mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, w 17. rocz. Jego beatyfikacji o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. Gromadzimy się przy pomniku Smoleńskim. Tego dnia o 17.30 w sali koncertowej OiFP przy ul. Podleśnej 2 obędzie się oratorium „Źródło nadziei”.
5. W następną niedzielę będziemy gościć misjonarza z Tanzanii (pochodzącego z naszej archidiecezji) ks. Adriana Karwowskiego, który głosić będzie homilię i prosić nas o wsparcie pracy misyjnej
6. Dzień Jedności Rolniczej w niedzielę, 28 września w Świętej Wodzie. Msza Święta celebrowaną o 12.00 przez abp. Józefa Guzdka.
7. Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku 4 października. Zapisy u ks. Proboszcza.
8. Archidiecezjalny Dzień Eucharystii w niedzielę, 5 października o godz. 11.00 w Sokółce.
9. Zapraszamy chętnych do scholii dziecięcej. Szczegóły i zapisy u ks. Krzysztofa.
10. W Roku Jubileuszowym kolejna katecheza dla dorosłych pt. „Nadzieja Miłosierdzia”we środę 24 września o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a.
11. W ramach „Projektu Obywatelskiego 2026” został zakwalifikowany do głosowania Projekt M 05: Pomnik bł. ks. Michała Sopoćki, Apostoła Miłosierdzia Bożego, Patrona Miasta Białegostoku. Głosowanie mieszkańców Białegostoku w terminie od 24 września do 7 października Od zaangażowania wiernych – mieszkańców miasta będzie zależało, czy projekt będzie zrealizowany. Głosowanie odbywa się w formie papierowej, przez Kartę do głosowania lub elektronicznie. Karty – papierowa lub interaktywna dostępne są na stronach: www.bialystok.pl i www.cas.bialystok.pl Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
12. Prosimy o modlitwę za wszystkich doznających okrucieństw wojny w świecie, a nade wszystko w Ziemi Świętej, o rychłe i sprawiedliwe zakończenie konfliktów zbrojnych.
13. Pielgrzymka do Fatimy i Lizbony w dniach 24-29.10. 2025r. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
14. Światowy Dzień Ginekologii Onkologicznej, 25 września 2025 r. w godz. 00 – 17.00 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Szczegóły na plakatach.
15. Pod chórem do nabycia wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia" i inna prasa katolicka. Zachęcamy.
16. W ub. tygodniu do wieczności odeszła +śp. Eugenia Barbara Butruk. Wieczny odpoczynek …