Parafia pw. św. Rocha, Bazylika Mniejsza, pomnik historii - Białystok

XIV Niedziela Zwykła           4.07.2021r.

1. Dziś I Niedziela m-ca - Adoracyjna. Procesja Eucharystyczna po Mszy Św. o godz. 11.00. Taca na potrzeby Arch. B-ckiej, a do puszek na Caritas parafialną.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają:

  • Św. Marii Teresy Ledóchowskiej Dz. (6.07 wt.). Jest to dzień patronalny Apostolstwa Chorych, któremu patronuje Maria Teresa.
  • Św. Jana z Dukli Prezb. (8.07 czw.)
  • 3. Chorych i starszych pozostających w domu, którzy dotychczas obchodzili I sze piątki m-ca, informujemy, że na czas wakacji jest przerwa. Od września mogą kontynuować. 

4.Trwa kosztowny remont naszych zabytkowych organów piszczałkowych. Prosimy o hojniejsze dobrowolne ofiary indywidualne lub na tacę na ten cel.

5. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza dołączone są konferencje bł. ks. Michała Sopoćki pt. "Alkohol a dzieci i młodzież". Zachęcamy do przeczytania rozmowy z ks. Adamem Wtulichem, proboszczem parafii w Różanymstoku, w 40. rocznicę pamiętnej koronacji obrazu Matki Bożej Różanostockiej. Warto zapoznać się też z artykułem "W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo" na temat rozpoczętego w Kościele na całym świecie Roku św. Ignacego Loyoli. Polecamy również artykuł "Wakacje - należny wypoczynek" oraz rozważania Ewangelii na niedziele i uroczystości w lipcu i w sierpniu

6.Wszystkim parafianom, a szczególnie gościom, którzy przeżywają rocznice chrztu św., jubileusze oraz imieniny – Szczęść Boże!

7.W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisław Zabielski, Helena Morawska, Nadzieja Sokolewicz, Danuta Halina Gazdowska-Nawrocka, Marianna Opacka. Wieczny odpoczynek...

O Parafii i kościele

Parafia pw. Św. Rocha

Parafia liczy ok. 9.000 wiernych. Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku – rzymskokatolicka parafia położona w centrum Białegostoku, należącym do metropolii białostockiej.
Parafia została erygowana w dniu 20 maja 1925 r. przez biskupa diecezji wileńskiej Jerzego Matulewicza.

Kościół pw. Św. Rocha

Kościół pw. Św. Rocha jest jednym z najciekawszych polskich kościołów XX wieku, a znawcy coraz częściej zwracają uwagę, iż pod względem architektury jest jedną z bardziej oryginalnych budowli pierwszej połowy XX stulecia na świecie.
Wnętrze kościoła odnowiono w 1990 r., później odremontowano wieżę.

Generalny remont jest prowadzony od roku 2008,
w większości ze środków własnych parafii.

KONTAKT

Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku

ul. Ks. A. Abramowicza 1, 15-872 Białystok

e-mail:
swroch@bialystok.opoka.org.pl


Telefon: 85-652-10-58

Telefon do chorych:
733-853-541

---------------------------------------

Bankowe konto parafialne:
"Hojnego dawcę miłuje Bóg".
Bank PEKAO S.A. I O/Białystok
37124011541111000021494947

Kancelaria duszpasterska i metryczna czynna:
poniedz. - piątek - w godz. 900 - 1100 oraz 1600-1745
sobota - w godz. 900 - 1100
W niedzielę i święta kancelaria nieczynna

Polityka Prywatności COOKIES (LINK)